شنبه, 25 آذر 1391 16:29

نشریه ای دوست داشتنی برای کودکان

نویسنده  
امتیاز دهی به این مطلب
(0 رای )

«شهروند کوچولو» نام دوهفته نامه ای است که با اسپانسرینگ سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد آماده سازی و منتشر می شود. سه گرایش آموزشی، تحلیلی و سرگرمی برای این نشریه کودکانه که بازه سنی مخاطبان آن بچه های کلاس اول تا سوم ابتدایی هستند، در نظر گرفته شده است.

   

فقر جدی محصولات مخاطب پسند داخلی از یک سو برای گروه سنی ویژه و تاثیرگذاری همچون کودک و نوجوان و همچنین تلاش قابل تحسین گردانندگان این نشریه برای تبدیل سوژه های دشوار سفارش شده از سوی اسپانسر (فرهنگ شهروندی) به خروجی های جذاب و دارای زبان و آهنگ کودکانه، باعث شده است که «شهروند کوچولو» به مجله ای خواندنی حتی برای گروه های سنی بزرگسال و والدین مبدل شود.

این دو هفته نامه که به همت خانم عظیمه حق گشایی آماده سازی می شود، روزهای پنجشنبه و بصورت لایی دو روزنامه خراسان و شهرآرا در مشهد و سایر نقاط استان خراسان توزیع می شود و متاسفانه در همین گستره محدود هم باقی می ماند و تلاشی برای انتشار نسخه های الکترونیکی آن در محیط اینترنت صورت نمی گیرد که البته امیدوارم بالاخره مدیر خیری پیدا شود و این انتقال آسان اما تاثیرگذار فرهنگی را سامان دهی کند!

نقش من در این دوهفته نامه برابر توافق و قراردادی که با سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد داشته ام، کنترل پروژه و نظارت ژورنالیستی این محصول فرهنگی به نیابت از کارفرما بوده است.

 

9374 بازدید اصلاح شده در تاریخ یکشنبه, 26 آذر 1391 06:19
مطالب بیشتر در این مجموعه: « لیلی و همه دختران دبیرستانی مشهد!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن