«شهروند کوچولو» نام دوهفته نامه ای است که با اسپانسرینگ سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد آماده سازی و منتشر می شود. سه گرایش آموزشی، تحلیلی و سرگرمی برای این نشریه کودکانه که بازه سنی مخاطبان آن بچه های کلاس اول تا سوم ابتدایی هستند، در نظر گرفته شده است.

   

فقر جدی محصولات مخاطب پسند داخلی از یک سو برای گروه سنی ویژه و تاثیرگذاری همچون کودک و نوجوان و همچنین تلاش قابل تحسین گردانندگان این نشریه برای تبدیل سوژه های دشوار سفارش شده از سوی اسپانسر (فرهنگ شهروندی) به خروجی های جذاب و دارای زبان و آهنگ کودکانه، باعث شده است که «شهروند کوچولو» به مجله ای خواندنی حتی برای گروه های سنی بزرگسال و والدین مبدل شود.

این دو هفته نامه که به همت خانم عظیمه حق گشایی آماده سازی می شود، روزهای پنجشنبه و بصورت لایی دو روزنامه خراسان و شهرآرا در مشهد و سایر نقاط استان خراسان توزیع می شود و متاسفانه در همین گستره محدود هم باقی می ماند و تلاشی برای انتشار نسخه های الکترونیکی آن در محیط اینترنت صورت نمی گیرد که البته امیدوارم بالاخره مدیر خیری پیدا شود و این انتقال آسان اما تاثیرگذار فرهنگی را سامان دهی کند!

نقش من در این دوهفته نامه برابر توافق و قراردادی که با سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد داشته ام، کنترل پروژه و نظارت ژورنالیستی این محصول فرهنگی به نیابت از کارفرما بوده است.

 

«لیلی» نام نشریه ای است که با حمایت مادی و معنوی طرح جامع «خانواده پایدار» منتشر و در میان دانش آموزان دختر دبیرستان های استان خراسان توزیع می شود. عمده مطالب این نشریه را آموزش مهارتهای زندگی و انتقال آگاهی های ضروری به این گروه حساس اجتماعی تشکیل می دهد.

   

متولی اصلی این نشریه دوستم علیرضا آقاجانی و گروه خوبش در موسسه کتاب پردازان هستند و حضور من در این پروژه صرفا در حد کنترل پروژه و ناظر منصوب از سوی کارفرما بوده است. تاکنون دو شماره از این نشریه به چاپ رسیده و با استقبال خوبی نیز از سوی مخاطبانش مواجه گردیده است.

برای دریافت نسخه های الکترونیکی این مجلات، کافیست روی لینکهای زیر کلیک کنید:

دریافت شماره اول «لیلی»

دریافت شماره دوم «لیلی»

یکشنبه, 19 آذر 1391 04:00

پنجره ای در قدس

نویسنده

«پنجره»؛ روزنامه کثیرالانتشار «قدس»؛ صفحه 7 (روزهای شنبه هر هفته)

    

با این رسانه از اردیبهشت ماه سال 1385 تاکنون به شکل مستمر همکاری داشته ام. وظیفه ام، دبیری صفحه ای با نام پنجره است که رسالت آن انتشار مطالب خواندنی و فانتزی با موضوع سبک زندگی در جهان، محیط زیست، حوادث و... با زبانی غیررسمی و مخاطب پسند تعریف شده است. همکارانم در این صفحه از ابتدای راه اندازی آن تاکنون برادرم وحید عماد، علی کازرونی زند، سید علی طباطبایی و دیگران بوده اند.

در ادامه این مطلب با جدیدترین آثارم در قالب این صفحه آشنا خواهید شد و امکان دانلود آنها را نیز خواهید داشت.