چهارشنبه, 22 آذر 1391 20:03

من، ارگان، سازمان و باقی قضایا

نویسنده  
امتیاز دهی به این مطلب
(0 رای )

نشریات سازمانی یا به تعبیر دقیقتر، ارگان های اطلاع رسانی سازمانها، سهم ویژه ای در کارنامه حرفه ای این سالهای من در عرصه رسانه داشته اند. تنوع حضورم در سازمانهای مختلف فرهنگی شهر مشهد و فعالیتم در بخش های رسانه ای آنها باعث شده است که بتوانم در حاشیه کنار آمدن با سلیقه های بسیار متفاوت مدیران ارشد فرهنگی در دستگاه های مختلف، خط سیر حرفه ای خاص به خودم را در تمام این آثار در طول زمان، حفظ و قوت ببخشم. در ادامه این مطلب می توانید به بخش هایی از این فهرست دسترسی داشته باشید.

 

ماهنامه تاک

حوزه هنری خراسان رضوی

این ماهنامه را به پیشنهاد علی صداقت که همزمان با صادق مرکبی به حوزه هنری خراسان رضوی رفته بود و معاونت پژوهش این مجموعه را بر عهده داشت، طراحی و راه اندازی کردم. نخستین شماره «تاک»، خردادماه سال 1384 منتشر شد و عمده مطالب آن را اطلاع رسانی فعالیتهای جدید حوزه در شهر مشهد، گفتگو با هنرمندان و انتشار برخی از آثار ادبی داستان نویسان و شعرای شهرمان تشکیل می داد. با این نشریه تا شماره سوم آن همراه بودم و پس از آن، سکان مدیریتش را به روح الله مهدی پناه سپردم که او هم تا همین اواخر آنرا سرپا نگاه داشت و در نهایت به دست تیم جدیدی به مدیریت محسن داوودآبادی سپرد.

در لینک زیر می توانید به آرشیو جمع و جوری از نسخه های الکترونیکی این نشریه دست پیدا کنید: ماهنامه تاک

 

فصلنامه نشانه

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم - خراسان رضوی

   

این فصلنامه ناکام که تنها دو شماره از آن منتشر شد، ایده ای بزرگ داشت: انتشار مطالعات طلاب حاضر در حلقه های مختلف آموزشی دفتر تبلیغات در قالب سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی. مدیریت این نشریه را حجت الاسلام الهی خراسانی بر عهده داشت و در کنار صادق مرکبی به عنوان سردبیر، من هم با پست دبیر تحریریه، دستی بر آتش داشتم. متاسفانه این نشریه در همان گام های نخست متوقف شد و دفتر نیز ترجیح داد که نشریه علمی تک زبانه قدیمی خود با نام «جستار» را بصورت منظم تر و قوی تر، ادامه دهد.

با کلیک بر روی تصاویر دو جلد انتشار یافته از این فصلنامه می توانید داخل آنها را نیز در سامانه اینترنتی دفتر تبلیغات مطالعه کنید.

 

 ماهنامه جوان

موسسه جوانان آستان قدس رضوی

      

این ماهنامه تحلیلی آموزشی را با حمایت جواد محمدزاده مقدم در موسسه جوانان آستان قدس رضوی طراحی و راه اندازی کردم. نخستین شماره آن، پانزدهم مردادماه سال 1384 منتشر شد و تا اواسط سال 1388 بصورت مستمر پذیرای آثار نویسندگان و خبرنگاران جوان شهر مشهد با موضوعات ازدواج و خانواده، هویت، فرهنگ و اجتماع و... بود. در طول نزدیک به چهار سال فعالیت این ماهنامه، به ترتیب زهرا آقاجانی، حمیدرضا جعفری، الهام ظریفیان، بهروز کریم پور، احسان خزاعی و صادق عسگری هر کدام در چند شماره، به عنوان دبیر تحریریه با این نشریه همراهی کردند و تاثیرات خوبی بر روند شکل گیری و افزایش قوت محتوای آن گذاشتند.

 

دیدبان جوان

موسسه جوانان آستان قدس رضوی

این فصلنامه مطالعاتی با این هدف طراحی و راه اندازی شد تا در کنار ماهنامه جوان به عنوان پل ارتباطی موسسه جوانان آستان قدس رضوی با عامه مردم، رسانه ای تخصصی باشد برای برقراری تعامل با نخبگان جامعه بویژه مشاوران، مربیان و گروه های مرجع. از این نشریه تحلیلیل راهبردی صرفا یک شماره با موضوع محوری آسیب شناسی تاثیرات بازی های رایانه ای بر گروه های سنی نوجوان و جوان آماده سازی و منتشر شد و همزمان با بحرانهای مالی موسسه در سال 88، دیگر فرصت تکرار و انتشار نیافت.

 

همگام

شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی

   

این ماهنامه راهبردی، با گستره ای محدود از مخاطبان، صرفا در میان کارشناسان و مدیران فرهنگی شاغل در موسسات، سازمانها و مجموعه های تابعه شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی منتشر می گردد. حضور من در این ماهنامه با عضویت در شورای سیاستگذاری آن از سال 1389 آغاز و از ابتدای سال 1391 به عنوان سردبیر تاکنون ادامه یافته است.

در دوره اخیر انشتار این ماهنامه تلاش کردم تا با رعایت اصول حرفه ای روزنامه نگاری (چه در تنظیم و چینش اطلاعات و چه از مناظر فرمی)، «همگام» را به محصولی جذاب تر و خواندنی تر برای مخاطبان آن تبدیل کنم.

2999 بازدید اصلاح شده در تاریخ پنج شنبه, 23 آذر 1391 08:17

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن