پورتال شبکه جوانان رضوی در مراسمی با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدحسین ابوترابی‌فرد نایب رئيس مجلس شوراي اسلامي و فعالان و طراحان آن رونمایی شد.

«شهروند کوچولو» نام دوهفته نامه ای است که با اسپانسرینگ سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد آماده سازی و منتشر می شود. سه گرایش آموزشی، تحلیلی و سرگرمی برای این نشریه کودکانه که بازه سنی مخاطبان آن بچه های کلاس اول تا سوم ابتدایی هستند، در نظر گرفته شده است.

   

فقر جدی محصولات مخاطب پسند داخلی از یک سو برای گروه سنی ویژه و تاثیرگذاری همچون کودک و نوجوان و همچنین تلاش قابل تحسین گردانندگان این نشریه برای تبدیل سوژه های دشوار سفارش شده از سوی اسپانسر (فرهنگ شهروندی) به خروجی های جذاب و دارای زبان و آهنگ کودکانه، باعث شده است که «شهروند کوچولو» به مجله ای خواندنی حتی برای گروه های سنی بزرگسال و والدین مبدل شود.

این دو هفته نامه که به همت خانم عظیمه حق گشایی آماده سازی می شود، روزهای پنجشنبه و بصورت لایی دو روزنامه خراسان و شهرآرا در مشهد و سایر نقاط استان خراسان توزیع می شود و متاسفانه در همین گستره محدود هم باقی می ماند و تلاشی برای انتشار نسخه های الکترونیکی آن در محیط اینترنت صورت نمی گیرد که البته امیدوارم بالاخره مدیر خیری پیدا شود و این انتقال آسان اما تاثیرگذار فرهنگی را سامان دهی کند!

نقش من در این دوهفته نامه برابر توافق و قراردادی که با سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد داشته ام، کنترل پروژه و نظارت ژورنالیستی این محصول فرهنگی به نیابت از کارفرما بوده است.

 

«لیلی» نام نشریه ای است که با حمایت مادی و معنوی طرح جامع «خانواده پایدار» منتشر و در میان دانش آموزان دختر دبیرستان های استان خراسان توزیع می شود. عمده مطالب این نشریه را آموزش مهارتهای زندگی و انتقال آگاهی های ضروری به این گروه حساس اجتماعی تشکیل می دهد.

   

متولی اصلی این نشریه دوستم علیرضا آقاجانی و گروه خوبش در موسسه کتاب پردازان هستند و حضور من در این پروژه صرفا در حد کنترل پروژه و ناظر منصوب از سوی کارفرما بوده است. تاکنون دو شماره از این نشریه به چاپ رسیده و با استقبال خوبی نیز از سوی مخاطبانش مواجه گردیده است.

برای دریافت نسخه های الکترونیکی این مجلات، کافیست روی لینکهای زیر کلیک کنید:

دریافت شماره اول «لیلی»

دریافت شماره دوم «لیلی»

چهارشنبه, 22 آذر 1391 19:15

لذت شیرین تجربه گرایی

نویسنده

نشریات تجربی را می بایستی نقطه آغاز کشف و شهود من در عرصه های عملیاتی رسانه دانست. فارغ از یک روزنامه دیواری فصلی در دوران ابتدایی و همچنین یک گاهنامه در انجمن اسلامی دبیرستان مالک اشتر، اصلی ترین تجربیات من در این میدان چالش برانگیز اما جذاب و دوست داشتنی، متعلق به دوران تحصیلم در مقطع کارشناسی بود. به علت تیراژ محدود و نرم افزارهای پیشرفته ای که برای صفحه آرایی عمده این نشریات استفاده کرده بودم (عمدتا زرنگار!) متاسفانه اکنون جز نسخه های بایگانی شخصی ام که مکتوب هستند و باید برای نمایش آنها، اسکن شوند، صرفا توانستم به طرح جلدهای برخی از آنها دست پیدا کنم که در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهید شد.

 

چهارشنبه, 22 آذر 1391 20:03

من، ارگان، سازمان و باقی قضایا

نویسنده

نشریات سازمانی یا به تعبیر دقیقتر، ارگان های اطلاع رسانی سازمانها، سهم ویژه ای در کارنامه حرفه ای این سالهای من در عرصه رسانه داشته اند. تنوع حضورم در سازمانهای مختلف فرهنگی شهر مشهد و فعالیتم در بخش های رسانه ای آنها باعث شده است که بتوانم در حاشیه کنار آمدن با سلیقه های بسیار متفاوت مدیران ارشد فرهنگی در دستگاه های مختلف، خط سیر حرفه ای خاص به خودم را در تمام این آثار در طول زمان، حفظ و قوت ببخشم. در ادامه این مطلب می توانید به بخش هایی از این فهرست دسترسی داشته باشید.

صفحه1 از2